Değerli Müşterilerimiz, Geçici süre internet satış kanallarımız kapalıdır, en kısa sürede aranıza katılacağız. Saygılarımızla. X

Sıkça Sorulan Sorular

Not: Tüm ürünlerde +5% iskonto kampanyası sürecinde ücretsiz kargo kampanyası kapalıdır. 

Kargo ücreti ne kadardır?

-Türkiye’nin her yerine sabit fiyat kargo ile 8.99 TL’dır. 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz gönderim sağlanmaktadır.

Kapıda ödemelerde neden iki farklı ücret alınıyor?

-Kapıda ödeme hizmeti 7.99 TL ve Kargo ücreti 8.99 TL olmak üzeri iki farklı hizmeti ifade etmektedir. İki ücretin biri kapıda MNG kargo personelinin güvenli bir şekilde ödemesini alması karşılığı, kargo ücreti ise adresinize gönderim ücretidir.

Siparişim ne zaman kargolanır?

-Stok ürünlerimizde kargolama en geç ertesi iş günü olurken stok olmayan tedarik ürünlerde ise 2-4 iş günü temin süresi bulunmaktadır. Siparişinizdeki tüm ürünler paketlendikten sonra gönderilmektedir. Bazı Yayınevlerinin konumu dolayısıyla o yayınevine ait ürünlerin temin süresi uzamaktadır.

Kargom ne zaman ulaşır?

-Ortalama olarak İstanbul içi 1-2 iş günü sürerken İstanbul dışı gönderimlerde bu süre ortalama 2-4 iş günüdür. Kargo şubesi bulunmayan ilçelerde gönderim süresi uzamaktadır.

Sipariş aşamalarının anlamları nelerdir?

-Bekleniyor : Kapıda ödemede başarılıyla oluşturulan siparişin ilgili birim tarafına iletilmesi bekleniyor.

-Ödeme Alındı: Kredi kartı ile başarılı sipariş oluşturulması.

-Sipariş Onaylandı : Siparişinizdeki tüm ürünler stok olup, ürünlerin stoklardan düşmesi.

-İşlem Sırasında  : Siparişiniz ilgili birime işleme alınması için iletilmesi.

-İşleme Alındı : Siparişinizdeki ürünler paketleniyor, eğer siparişinizde tedarik ürün bulunuyorsa; ürününüz tedarik edilene kadar bu adımda kalacaktır.

-Kargo Paketi Hazır : Siparişiniz paketlenmiş olup MNG Kargoya teslimi beklenmektedir.

-Siparişler Kargolandı : Siparişiniz MNG Kargo tarafından teslim alınmış olup adresinize yönlendirilecektir. Kargo takip numaranız aynı gün saat 22:00’a doğru güncellenmiş olacak mail gönderilecektir.

 

Kargomu nasıl takip edebilirim?

-Kargonuz gönderildikten sonra sizlere gönderilen ve sipariş takibi sayfasından sipariş geçmişinde bulunan takip numaranız ile www.mngkargo.com.tr kargo takibi bölümünden kargo takibini yapabilirsiniz.

 

Siparişimdeki ürün veya ürünleri iade edebilir miyim?

uygunkitapci.com’dan almış olduğunuz bütün ürünleri 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

Ürün iadesi ile orjinal faturası gönderilmelidir. Ürün iadesi için whatsapp hattımızdan bizlere ulaşınız veya mail atınız.

 

 Kredi kartı ödemesi onaylanmadı?

-Kart bilgilerinizi hatalı girmeniz,

-Onay işlemi sırasında geçici bağlantı hatası olması,

-Ödeme ekranında kart tipini ve tek çekim-taksit seçeneklerinden birini seçmemeniz,

-Kartınızın internet alışverişine kapalı olması,

-Bankanız tarafından anlık hatalar olması.

Gibi sebeplerden dolayı ödemeniz onaylanmamış olabilir. Kart bilgilerinizi doğru girdiğiniz, kartınızın internet alışverişlerine açık olduğu halde ödeme yapamadıysanız lütfen bizlere mail atınız.

uygunkitapci.com'da nasıl sipariş oluşturabilirim?

-Üyelik veya üye olmadan misafir alışverişi yapabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünü bularak ve ilgili ürünün sayfasından "Sepete Ekle" butonu ile sepetinizi oluşturabilirsiniz. Sepetinizdeki ürünlerinizi tamamladıktan sonra https://www.uygunkitapci.com/kasaya-git veya sitemizin sağ üst köşesindeki oka tıklayarak veya https://www.uygunkitapci.com/sepetime-git sepetim sayfasından alışverişi tamamla ile kasaya gidebilirsiniz. Kasaya Git Sayfasından misafir veya üye olarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Kasaya git aşamasında ad-soyad-adres bilgilerinizi girip Kargo-Ödeme metodlarını seçtikten sonra siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

 Eleştiri & Şikayet & Önerim var!

-uygunkitapci.com ailesi olarak şikayetleriniz ve önerileriniz bizim için çok değerli olupeleştiri, şikayet yada önerinizi info@uygunkitapci.com mail adresimize gönderebilirsiniz. Şikayetinize veya önerinize gerekli incelemelerden sonra cevaplanacaktır.